Turbo-aanstekers, een pakje lucifers en een metalen opbergblikje naast elkaar

Aanstekers, lucifers en asbakken: kiezen voor thuis en voor de toonbank

, door Verpakkingdeals.nl, 5 min lezen

Vuursteen of turbo, los stuk of display van 25, en waarom de meeste asbakken te licht en te ondiep zijn. Een praktische koopgids met stukprijzen op een rij.

Trek de keukenla open en de kans is groot dat er drie aanstekers in liggen die het niet meer doen, en één die je nergens kunt vinden als de kaarsen aan moeten. Voor een winkel geldt hetzelfde probleem in het groot: aanstekers zijn een impulsartikel dat je op de toonbank kwijt moet kunnen, in de juiste hoeveelheid en tegen een stukprijs die klopt. Hieronder de praktische keuzes rond aanstekers, lucifers en asbakken — voor thuis en voor achter de kassa.

Vuursteen, turbo of lucifer: drie manieren om vuur te maken

Een gewone gasaansteker met vuursteentje geeft een gele, zachte vlam. Hij is goedkoop, licht en prima voor een kaars binnenshuis. Nadeel: bij wind waait de vlam uit, en als je hem schuin houdt om een kaars diep in een glas aan te steken, warmt het metalen kapje snel op.

Een turbo- of jetaansteker blaast het gas onder druk naar buiten. Dat geeft een korte, blauwe, sissende vlam die veel beter tegen wind kan en die je ook omgekeerd kunt houden. Handig voor buiten, voor de barbecue in het naseizoen en voor kaarsen in een diepe houder. De MAXX Turbo Aanstekers met duivelprint, 30 stuks (€ 5,00) zijn zulke aanstekers; ook de Wind Aanstekers, 25 stuks op display in 5 modellen (€ 34,95) zitten in deze categorie.

Lucifers schrijft bijna iedereen af tot het moment dat het misgaat: een gasfornuis dat niet ontsteekt, een openhaard, een kampeerbrander, of gewoon een aansteker die op is. Een voorraadje kost bijna niets. De Zwaluw Lucifers, 5 pakjes (€ 4,00) zijn zo'n reserve die je in een keukenkastje legt en vergeet tot je ze nodig hebt.

Los stuk of display: reken de stukprijs uit

Aanstekers worden vrijwel altijd per display verkocht: een houder met 25 of 30 stuks die je op de toonbank zet. Voor thuisgebruik lijkt dat overdreven, maar de stukprijs verschilt zo sterk dat een display ook privé vaak logischer is dan drie losse exemplaren bij de kassa van de supermarkt.

Display Aantal Prijs Per stuk
MAXX Turbo, duivelprint 30 € 5,00 ongeveer € 0,17
Aanstekers met gespierde mannen print 25 € 10,00 € 0,40
Aanstekers verleidelijke dames 25 € 25,00 € 1,00
Wind aanstekers, 5 modellen 25 € 34,95 ongeveer € 1,40

Verkoop je zelf, dan is de vraag niet welke display het goedkoopst is, maar welke bij je klanten past. Een goedkope printaansteker verkoopt op volume; de display met gespierde mannen print, 25 stuks (€ 10,00) en de display met 25 aanstekers met damesprint (€ 25,00) zitten in het segment waar mensen bewust een exemplaar uitkiezen in plaats van pakken wat vooraan ligt. Dat scheelt in marge per verkocht stuk.

Asbakken: waar het misgaat is bijna altijd het formaat

Een asbak moet drie dingen doen: as opvangen, niet omvallen en makkelijk leeg te maken zijn. Let daarom op:

  • Gewicht en zwaartepunt. Buiten waait een lichte asbak van tafel. Zwaar polyresin of keramiek blijft staan.
  • Diepte. Een ondiepe schaal stuift leeg bij de eerste windvlaag. Een diepe kom houdt as binnen.
  • Randen. Uitsparingen in de rand houden een sigaret op zijn plek; zonder uitsparing rolt hij eruit.
  • Schoonmaken. Gladde binnenzijden spoel je zo om. Diep reliëf in de bodem is leuk om naar te kijken en vervelend om schoon te krijgen.

In het assortiment zitten vooral asbakken met een uitgesproken vorm, meer decoratie dan gebruiksvoorwerp: de XL asbak met borsten en billen (€ 49,95) is een zwaar exemplaar voor binnen, terwijl de asbak Cowgirl in blauw (€ 14,95), de asbak Doggy Style in roze (€ 14,95) en de paarse asbak met figuurtjes (€ 12,00) in de categorie cadeau en verjaardagslol vallen. Wil je iets voor dagelijks gebruik op een balkon, kies dan bewust zwaarder en dieper dan je op de foto denkt nodig te hebben.

Kwijtraken voorkomen: hoezen, blikjes en een vaste plek

Aanstekers verdwijnen omdat ze nergens horen. Twee simpele oplossingen: geef ze een vaste plek in een blikje, of maak ze herkenbaar. Een aanstekerhoes met bodyprint in 3 kleuren (€ 6,00) maakt een standaardaansteker onmiskenbaar de jouwe — handig als er meerdere mensen aan tafel zitten. Een opvallende vorm werkt net zo goed; de aansteker in penisvorm, 2 kleuren (€ 9,95) is vooral een cadeauartikel voor een vrijgezellenfeest, maar raakt in elk geval niet zoek tussen de rest.

Voor het bewaren van kleine spullen — aanstekers, muntgeld, oordopjes — werken platte metalen blikjes met schuifdeksel goed. Ze zijn er vanaf € 1,99, bijvoorbeeld de metalen opbergdoos met alienprint van 11 x 8 x 2,5 cm of de blauwe Mr. Joint opbergdoos in hetzelfde formaat. Voordeel van blik boven plastic: het gaat niet kapot in een tas en je hoort meteen of er nog iets in zit.

En hoe je het ook opbergt: houd aanstekers en lucifers buiten bereik van kinderen, laat ze niet in de zon of achter de voorruit van een auto liggen, en lever lege exemplaren in bij het klein chemisch afval van je gemeente in plaats van ze bij het restafval te gooien.

Voor de toonbank: presentatie doet het werk

Aanstekers zijn een klassiek impulsartikel: ze verkopen op ooghoogte bij de kassa en nergens anders. Zet de display waar mensen toch al staan te wachten en laat hem niet halfleeg staan — een display met vijf resterende exemplaren oogt als restpartij en verkoopt navenant. Heb je meer klein spul te presenteren, dan houdt een metalen displayhouder in zwart of wit (€ 17,95) sleutelhangers en soortgelijke artikelen bij elkaar in plaats van in een bak op de balie.

Zoek je iets in dezelfde sfeer als cadeau in plaats van als gebruiksartikel: een Blunt kaarsenset van 6 stuks (€ 7,95) doet het als grap op een verjaardagstafel en is meteen bruikbaar.

Samengevat

Kies turbo als je buiten komt en vuursteen als het bij kaarsen binnen blijft, leg een pakje lucifers achter de hand, en koop per display zodra je de stukprijs uitrekent. Voor asbakken geldt: zwaarder en dieper dan je denkt, en glad van binnen.

Bekijk het aanbod in Aanstekers & Asbakken, Kaarsen en Grappig Cadeau. Vragen over aantallen per display of over de levertijd van een bepaalde uitvoering? Mail naar info@verpakkingdeals.nl en we zoeken het voor je uit.

Tags

Laat een reactie achter

Laat een reactie achter


Blog posts

  • , door Author Article title

  • , door Author Article title

  • , door Author Article title

Login

Wachtwoord vergeten?

Heb je nog geen account?
Maak gratis een account aan en geniet van vele voordelen.